3 skvelé oleje, ktoré by ste mali pridať do psej stravy.

Snažíte sa udržať kondíciu a zdravie svojho psa v špičkovom stave? Chcete posilniť kosti, srdce, cievy? Má váš pes problém s kožou? No, možno je čas pridať zdravé oleje do ich každodennej stravy. Doplnenie  stravy o omega-6 a omega-3 mastné kyseliny (podávané v špecifických, bezpečných pomeroch) môže pomôcť šteniatkam a dospelým psom vysporiadať sa s  kožnými ochoreniami, ako je lupienka alebo matná srsť, a môže dokonca pomôcť pri zápalových ochoreniach a alergiách, ale aj pri mnohých ďalších problémoch. Pritom niekedy stačí naozaj tak málo ako pridať olej.

Kokosový olejOLEJ_kokos-2

Má váš pes problémy s trávením? Kokosový olej mu môže výrazne pomôcť. Nielen to, tiež zlepšuje srsť (pomáha šupinatej, svrbiacej koži), môže prospieť kognitívnym funkciám vášho psa a dokonca pomáha pri zápachu z úst. má protivírusové, antibakteriálne a protiparazitné účinky, pomáha pri problémoch s kvasinkami, posilňuje srdce a cievy, pomáha s nadváhou, znižuje cholesterol, reguluje inzulín a v neposlednom rade podporuje trávenie.

Ľanový olej

Rovnako pri  iných zdravých olejoch, ľanový olej tiež pomáha s pohyblivosťou pre artritických psoch a môže tiež pomôcť s krvným tlakom a funkciou obličiek. Ľanové semienko je skvelé ako náhradný doplnok za rybí tuk (pre psov, ktorí sú alergickí na ryby), pomáha znižovať zápal a prináša úľavu od alergie kýchajúcim psom. Len sa uistite, že ste dodržíte dávkovanie, pretože príliš veľa môže spôsobiť hnačku.

Pestrecový olej

Ak je problém pečeň, pestrec je to pravé. A ak je problém s pečeňou, môže to viesť k ďalším problémom. Pestrecový olej napomáha pri problémoch s kožou (lupienka), posilňuje srdce a cievy, výrazne môže zlepšiť aj kvalitu srsti.